Dla Was piszę

15 maja 2012

Ekologiczne tabletki do zmywarek "Auto Dish Tabs" Sodasan

W pracach domowych pomagam sobie wieloma urządzeniami. Mam zmywarkę do naczyń. Jest ona przystosowana do 6 kompletów naczyń. Taka sobie mała zmywareczka, która myje naczynia dla czteroosobowej rodziny. Zmywarka „chodzi” u mnie codziennie.


Jestem zwolenniczką naturalnych kosmetyków, zdrowego odżywiania itd. Mój dom we wszystkich aspektach życia jego mieszkańców musi dążyć do bycia eko. Nie inaczej ma być z myciem naszych naczyń. Znalezienie ekologicznych tabletek do zmywarki nie było łatwe. Przypadek sprawił, że trafiłam na środki czystości marki SODASAN.
O marce przeczytamy:
Sodasan ekologiczne środki czystości, oferuje świadomym konsumentom znakomitą alternatywę dla środków konwencjonalnych podczas prania, mycia i czyszczenia. Dzięki produktom SODASAN mogą Państwo osiągnąć bardzo dobre wyniki podczas prania, mycia i czyszczenia przy mocno zredukowanym obciążeniu środowiska. W naszej polityce stawiamy na sprawdzone składniki, które pochodzą wyłącznize ze ściśle kontrolowanych upraw ekologicznych.

- Jako podstawę do produkcji naszych produktów mydlanych stosujmy olej roślinny z upraw biologicznie kontrolowanych.

 - Nie stosujemy w naszych produktach żadnych syntetycznych konserwantów ani substancji zapachowych.

- Nie stosujemy składników ze związkami chloru.- Nie stosujemy składników, do produkcji których używa się technologii modyfikacji genetycznych, nie prowadzimy prób na zwierzętach bezpośrednio ani pośrednio.

- Wspieramy rolnictwo w krajach trzeciego świata w projektach Fair Trade. Do naszej produkcji używamy czystej energii dzięki współpracy z Greenpeace Energy. Wspólnie z PRIMAKLIMA e.V finansujemy zalesianie lasów.”


Odpowiada mi takie podejście firmy do domowych zadań. Pranie, mycie, czyszczenie z poszanowaniem środowiska.

No i sięgnęłam po Ekologiczne tabletki do zmywarek "Auto Dish Tabs"
O tabletkach do zmywarki przeczytamy:
„Aby zapobiec osadom z kamienia na naczyniach przy niedostatecznie działających środkach do zmiękczania wody w zmywarce, tabletki SODASAN "Auto Dish Tabs" zawierają nowoczesną ochronę przed kamieniem, tak zwane poliaspartany. Zmiękczają one wodę tak skutecznie, że można zrezygnować z dodatku fosforanów (konwencjonalne tabletki do zmywarek zawierają do 50% fosforanów).
Poliaspartany występują także w naturze jako sekwencje polipeptydowe, np. w skorupkach muszli lub ślimaków. Ich rozpad w ściekach odbywa się szybko, ponieważ poliaspartany występują i są znane w naturze już od milionów lat.

Zastosowanie:
Włożyć jedną tabletkę do zbiornika na tabletki w zmywarce i uruchomić program. Używać dwóch tabletek na raz tylko w przypadku dużego zabrudzenia naczyń.
Nie stosować do kryształu ołowiowego, ręcznie malowanej porcelany ani srebrnej zastawy stołowej.

Skład:
>30% krzemiany, 10-20% nadtlenowęglan sodowy, 5 -10% polimeryczne związki białkowe, 5-10% cytryniany”Moja opinia:
Najczęściej w mojej zmywarce stosuję program 55 º C. Zdarza się czasem, że do minimalnie zabrudzonych naczyń nastawiam zmywarkę na program 35 º C. Trwa on około 30 minut. Taki program uważam za test dla tabletek do zmywarki. Tabletki Sodasanu rozpuszczają się całkowicie. Naczynia są dobrze umyte. Tak jak zaleca producent przy bardzo zabrudzonych naczyniach wrzucam dwie tabletki. Nie mam żadnych zastrzeżeń do umytych naczyń. I sprawa najważniejsza. Nie czuję żadnego chemicznego zapachu. Wiecie o czym mówię. Dawniej, kiedy jeszcze nie znałam tabletek Sodasan zapach ten odrzucał mnie.  Teraz jestem spokojna o zdrowie mojej rodziny i moje. Wiem, że myjąc naczynia nie szkodzimy ani sobie, ani środowisku.

Myjecie naczynia ręcznie czy korzystacie ze zmywarek. Jakich środków używacie?


11 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. W wielu sklepach znajdziesz.
   http://www.sodasan.pl/gdzie_kupic_sodasan.html

   Usuń
 2. tez szukam tych ekologicznych :) pa

  OdpowiedzUsuń
 3. powiem szczerze, że żałuję że nie mam zmywarki ;< yhy


  zapraszam do mnie na pierwsze rozdanie;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpisuję:
  Kochana ja się ostatnio w ogóle już nie maluję :(, odstawiłam wszystkie kosmetyki kolorowe, do pielęgnacji też wszystkie odstawiłam. Myję buźkę metodą OCM - olej rycynowy 10% a reszta winogronowy. Jeden coś wspominał, że to wygląda jak na AZS wywołane uczuleniem.. A mogłabym robić okłady z rumianku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie piłam pokrzywę liściastą raz dziennie przed 60 dni. Nie piję jej już od ok. miesiąca, a te kuku mam ok. 2 miesiące. Zauważyłam podczas picia pokrzywy, że takie coś mi się zaczęło robić. No i ją odstawiłam. Wysypka niestety nie zeszła :(

   Usuń
  2. Ojej dziękuję :* Wiesz co to nie może być olej. Bo metody OCM zaczęłam ponownie stosować 3 dni temu... jakoś takoś. A wysypkę mam ponad 2 miesiące.

   Usuń
  3. Uwierz mi słońce, że ja już też nie. ALE JESTEM PRZEKONANA, ŻE TEN CYRK NA TWARZY ZROBIŁA MI POKRZYWA.

   Usuń
 5. Kochana, zapraszam do mnie na konkurs :)

  OdpowiedzUsuń

Chętnie czytam Wasze komentarze i za każdy dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...